Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел
ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЛІСИ УКРАЇНИ» - ФІЛІЯ «ЛУГИНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» (ДП «ЛІСИ УКРАЇНИ» - ФІЛІЯ «ЛУГИНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО») має намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.
Код ЄДРПОУ суб’єкта господарювання: 44768034
Код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу: 45039148
Юридична адреса суб’єкта господарювання: 01601, м. Київ, вул. Шота Руставелі, буд. 9-А, тел.:(044) 2356129, e-mail: info@e-forest.gov.ua.
Юридична адреса відокремленого підрозділу:11301, Житомирська обл.,Коростенський р-н, смт Лугини, вул. Вишневського, буд. 18, тел.: (04161) 91357, e-mail: lygvv@ukr.net.
Джерела викидів розташовані на дев’яти майданчиках:
1) Бовсунівське лісництво (11301, Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Лугини, вул. Базарна, 12А)
2) Дивлинське лісництво (11331, Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Великий Дивлин, вул. Лісова, 2Б)
3) Липницьке лісництво (11320, Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Липники, вул. Лісова, 33)
4) Літківське лісництво (11344, Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Станційне, вул. Заводська, 36)
5) Лугинське лісництво (11301, Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Лугини, вул. Лісова, 17)
6) Повчанське лісництво (11318, Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Рудня-Повчанська, вул. Центральна, 25А)
7) Радогощанське лісництво (11341, Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Остапи, вул. Зарічна, 42)
8) Нижній склад (11344, Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Станційне, вул. Заводська, 36)
9) Транспортний цех (11301, Житомирська обл., Коростенський р-н, смт Лугини, вул. Вишневського, буд. 28 / вул. Вишневського, буд. 18 (КОНТОРА)).
Основна діяльність – лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві. Дана діяльність проваджується за межами майданчиків.
Метою отримання дозволуна викиди є провадження діяльності, під час якої здійснюються викиди ЗР в атмосферне повітря. Відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», діяльність, яка проваджується на майданчиках, не підлягає оцінці впливу на довкілля.
Діяльність, яка проваджується на території Бовсунівського лісництва, передбачає роботу котла марки KOS 60, який працює на твердому паливі (дровах), та служить для теплозабезпечення приміщень лісництва. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,12, вуглецю оксид – 0,082, азоту оксиди – 0,046, діоксид вуглецю – 43,124.
Діяльність, яка проваджується на території Дивлинського лісництва, передбачає роботу котла марки Корді 12СТ, який працює на твердому паливі (дровах), та служить для теплозабезпечення приміщень лісництва. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,034, вуглецю оксид – 0,024, азоту оксиди – 0,014, діоксид вуглецю – 12,357.
Діяльність, яка проваджується на території Липницького лісництва, передбачає роботу котла марки ALTEP, який працює на твердому паливі (дровах), та служить для теплозабезпечення приміщень лісництва. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,051, вуглецю оксид – 0,035, азоту оксиди – 0,02, діоксид вуглецю – 18,536.
Діяльність, яка проваджується на території Літківського лісництва, передбачає роботу котла марки 80Т, який працює на твердому паливі (дровах), та служить для теплозабезпечення приміщень лісництва. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,051, вуглецю оксид – 0,035, азоту оксиди – 0,02, діоксид вуглецю – 18,536.
Діяльність, яка проваджується на території Лугинського лісництва, передбачає роботу котла марки BRS-65ВМТ, який працює на твердому паливі (дровах), та служить для теплозабезпечення приміщень лісництва. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,051, вуглецю оксид – 0,035, азоту оксиди – 0,02, діоксид вуглецю – 18,536.
Діяльність, яка проваджується на території Повчанського лісництва, передбачає роботу котла марки АОТВ-26-30ЛТ, який працює на твердому паливі (дровах), та служить для теплозабезпечення приміщень лісництва. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,051, вуглецю оксид – 0,035, азоту оксиди – 0,02, діоксид вуглецю – 18,536.
Діяльність, яка проваджується на території Радогощанського лісництва, передбачає роботу котла марки CandleEco, який працює на твердому паливі (дровах), та служить для теплозабезпечення приміщень лісництва. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 0,051, вуглецю оксид – 0,035, азоту оксиди – 0,02, діоксид вуглецю – 18,536.
Майданчик Нижній склад призначений для тимчасового зберігання і первинної обробки лісу, часткової переробки його і відвантаження продукції споживачам. До первинної обробки відноситься розкряжування хлистів на сортименти та подальшу переробку на деревообробних верстатах. На території Нижнього складу знаходиться котельня, де встановлено два котли марки «Крігер КВМ, яка обслуговує дві сушильні камери та виробничі цехи. Для опалення побутового приміщення та слюсарного відділення наявний котел марки «КЗоТ», що працює на дровах. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 36,2063, вуглецю оксид – 1,46, азоту оксиди – 0,812, діоксид вуглецю – 767,908.
Майданчик Транспортний цех призначений для стоянки та забезпечення справного стану транспортних засобів, які задіяні на заготівлі, вивезенні деревини та готової продукції. Для забезпечення власного автотранспорту підприємства паливом, на території площадки розміщений автозаправний пункт. В ремонтній майстерні проводиться обробка металу на верстатах для виготовлення комплектуючих та деталей. Зварювальні роботи проводяться за допомогою пропан-бутанової суміші та за допомогою електродів АНО-3 та АНО-4. Для опалення виробничих, побутових та адміністративних приміщень наявні котлоагрегати, що працюють на дровах. Якісний та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): тверді суспендовані частинки – 2,9269, вуглецю оксид – 0,747, азоту оксиди – 0,4016, сірки діоксид – 0,00006, діоксид вуглецю – 374,749, залізо та його сполуки (в перерахунку на залізо) – 0,003, манган та його сполуки в перерахунку на діоксин мангану – 0,00033, вуглеводні граничні – 0,00473, бензин – 0,006.
Об’єкти за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря відносяться до другої та третьої групи об’єктів, згідно Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.03.2006 р. № 108. Відповідно заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.
Як виявив розрахунок приземної концентрації забруднюючих атмосферу речовин на існуючий стан, долі приземної концентрації по всім ЗР, на всіх розрахункових точках як на межі, так і за межами СЗЗ, не перевищують ГДК (ОБРВ) атмосферного повітря. Відповідно, заходи щодо скорочення викидів та досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів ЗР не розроблялись.
Розроблено пропозиції щодо дозволених обсягів викидів ЗР в атмосферне повітря відповідно до законодавства. Для ЗР, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства (норматив ГДВ не був досягнутий за величинами масового потоку і масової концентрації), встановлені величини масової витрати (г/с). Для ЗР, за якими здійснюється державний облік, але на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлено величини масової витрати (г/с). Для ЗР, викиди яких не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, і для неорганізованих джерел викидів регулювання здійснюється шляхом встановлення вимог.
Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди суб’єктом господарювання просимо надсилати до Житомирської обласної військової адміністрації за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, тел. (0412) 47-11-09, e-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua.
Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті.